Części zamienne   →   Szafy sterownicze

Szafy sterownicze

Instalacje i wymiany szaf sterowniczych – rozdzielni zasilająco-sterujących do zbiorników przeciwpożarowych, zbiorników na wodę pitną i technologiczną.

Instalacje zasilająco-sterujące

Kontrolery ułatwiające sterowanie zbiornikiem

 

Instalujemy i wymieniamy rozdzielnie zasilająco-sterujące w zbiornikach na wodę. Oferujemy usługi na terenie całej Polski i zagranicą.

W celu odpowiedniego dobrania kontrolera do instalacji, prosimy o kontakt z działem serwisu przed złożeniem zamówienia.

Szafy sterownicze – Kontrolery zbiorników ppoż.

Kontroler standardowy

Standardowy kontroler automatyki wyposażony jest w wyłącznik nad-prądowy czyli wyłącznik bezpieczeństwa oraz moduł sterowania grzałkami wraz z monitorowaniem poziomu wody w zbiorniku. Na panelu przednim szafy znajdują się kontrolki informujące użytkownika o gotowości pracy, załączenia poszczególnych grzałek i poziomach wody.

  • MINIMUM – minimalny poziom wody w zbiorniku wg. norm VdS, NFPA
  • MAXIMUM – maksymalny dopuszczalny poziom wody w zbiorniku
  • PRZELEW – poziom wody ponad dopuszczalnym maksimum

System kontrolny posiada zabezpieczenie przed uszkodzeniem grzałek.

Istnieje możliwość instalacji sterownika pracy grzałek z wyświetlaczem aktualnej temperatury wody na panelu kontrolera.

Kontroler rozszerzony

Kontroler w wariancie rozszerzonym posiada sterownik SIEMENS dzięki, któremu można odczytać poziom wody z dokładnością do 1%. Możliwość podłączenia komunikacji GSM i podglądu na żywo stanu zbiornika dzięki wbudowanemu WEB Serwerowi. Oprócz sygnalizacji lampkami kontrolnymi, panelu może wyświetlać stany zbiornika na dedykowanym wyświetlaczu.

Moduł posiada zintegrowany Ethernet, umożliwiający przyłączenie kontrolera do sieci firmowej i odczytywanie danych dotyczących pracy zbiornika w przeglądarce internetowej.

Kontrolery na zamówienie

Wykonujemy również kontrolery na zamówienie, dostosowane do specjalnych potrzeb i wymagań klienta. W ofercie firmy znajdują się szafy sterownicze wyposażone w moduł powiadamiania o aktualnym stanie zbiornika za pomocą wiadomości SMS.

r

Skontaktuj się z naszym

ekspertem od serwisu

Jeśli poszukujesz pomocy lub konsultacji w sprawach związanych ze zbiornikiem, skontaktuj się z nami.

 

Dział serwisu oferuje części zamienne i elementy eksploatacyjne, takie jak: grzałki, sondy, zawory, przepustnice, elementy konstrukcyjne i inne. Jesteśmy w stanie dostarczyć każdy z elementów składowych naszych produktów.

Serwis zbiorników

Jacek Frączek

+48 665 870 333
jacek.fraczek@miltom.com.pl