O firmie

Naszą firmę tworzy zespół doświadczonych specjalistów działających w branży przeciwpożarowej od 25-ciu lat. Jesteśmy partnerem największych generalnych wykonawców w Polsce, ale również mniejszych firm dla których ochrona ppoż. jest koniecznością w efektywnym prowadzeniu biznesu. Nie koncentrujemy się tylko na jednej branży, nasze realizacje można również zobaczyć w firmach rolniczych i ogrodniczych.

Kim jesteśmy

Doświadczenie w dziedzinie projektowania, dostawy oraz montażu zbiorników do gromadzenia wody przeciwpożarowej i pitnej oraz ilość wykonanych instalacji, stawia nas na pozycji lidera polskiego rynku. Zajmujemy się jednak, również innymi dziedzinami branży przeciwpożarowej. Jedną z nich jest dystrybucja pomp ppoż.

Miltom jest przedstawicielem brytyjskiej firmy SPP Pumps, producenta pomp przeciwpożarowych. Do perfekcji rozwinęliśmy również procedury funkcjonowania serwisu zbiorników na wodę i pomp ppoż., a partnerskie relacje i sprawdzony system współpracy z klientem zapewniają terminowość i bezpieczeństwo współpracy. Nasza firma obsługuje wielu klientów – największych generalnych wykonawców polskich i zagranicznych, jak również małe przedsiębiorstwa – dostarczając im zbiorniki i pompy ppoż.

W biurze

W terenie

Po pracy

Kubatura

Łączna kubatura wybudowanych przez nas zbiorników, pozwoliłaby na wypełnienie wodą 20 Stadionów Narodowych.

Ludzie

Wyspecjalizowana kadra fachowców potrafiących poradzić sobie z każdym zadaniem dotyczącym projektu, budowy czy serwisu zbiornika lub pompowni.

Stali klienci

Tyle procent klientów pozostaje z nami by zrealizować następny wspólny projekt instalacji magazynowania wody technologicznej.

Serwis mobilny

Ilość profesjonalnych ekip serwisowych wyposażonych w samochody, zapewniające szybką i fachową obsługę naszych kontrahentów.

Nasze wartości

Dzięki różnorodności naszej oferty jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie dopasowane do potrzeb każdego klienta. Naszą dewizą jest terminowość i bezpieczeństwo dlatego stosujemy tylko sprawdzone metody, spełniające wymagania najnowszych norm oraz wymagające standardy takie jak FM Approvals.

Rygorystyczne normy

Certyfikat FM Approvals wystawiany jest przez amerykańskie towarzystwo ubezpieczeniowe FM Global. Certyfikat wystawiany jest tylko na wyroby i usługi, przyczyniające się do zminimalizowania strat związanych z zagrożeniem pożarowym.

Najwyższe standardy

Produkty oznaczone certyfikatem FM Approvals spełniają jedne z najwyższych na świecie standardów jakości i bezpieczeństwa. Budujemy zbiorniki według standardów:
PN-EN, VdS, NFPA, FM.

Szybkość i wydajność

Rozumiemy, że szybkość realizacji inwestycji jest dla naszych kontrahentów niezwykle istotna. Dlatego zawsze staramy się proponować rozwiązania, które minimalizują czas projektowania i realizacji, a jednocześcnie pozwalają zachować najwyższy standard i gwarantują spełnienie wszystkich niezbędnych norm bezpieczeństwa.

Procedury jakości

Warunkiem uzyskania certyfikatu FM Approvals są audyty kontrolne w miejscach produkcji, potwierdzające spełnianie standardów jakościowych. Pracując dla największych generalnych wykonawców w Polsce jesteśmy zobligowani do utrzymywania wysokich standardów. 

Bogate doświadczenie

Od ponad 25 lat doradzamy Państwu w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Staramy się wyznaczać nowe kierunki rozwoju i sprawiać by nasze usługi były kompleksowe. Doradzamy, projektujemy, montujemy oraz serwisujemy i wciąż pozostaje to naszą pasją.

Z kim pracujemy

Z dumą chcielibyśmy zaprezentować częściową tylko listę naszych Partnerów biznesowych. Zdajemy sobie sprawę, że bez doświadczeń zdobytych dzięki współpracy z nimi, nasza droga biznesowa wyglądałaby zapewne zupełnie inaczej. To również dzięki nim, jesteśmy dziś w stanie zapewnić naszym klientom wysoki standard usług konstrukcyjnych i serwisowych.

Partnerzy Miltom

Linia czasu

25 lat działalności to długi okres i wiele zdobytego doświadczenia, dlatego chcielibyśmy podzielić się z Państwem najważniejszymi wydarzeniami z historii naszej firmy. To właśnie one ukształtowały nas, pozwoliły na osiągnięcie sukcesu w branży przeciwpożarowej i wreszcie doprowadziły nas do miejsca w którym jesteśmy obecnie – do pozycji lidera rynku projektowania i budowy zbiorników ppoż.

Założenie firmy Miltom

Od początku działalności firmy, nasza uwaga została skupiona na szeroko rozumianej branży ochrony przeciwpożarowej. Już w 1993 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Armstrong, amerykańsko-brytyjskim producentem pomp ppoż., a zaledwie dwa lata później – w 1995 roku – z brytyjską firmą produkującą zbiorniki przeciwpożarowe Vulcan Tanks. Szeroki wybór instalacji przeciwpożarowych znanych światowych marek – zapewnił nam już na starcie, możliwość szybkiego rozwoju.

1993

Założenie firmy

2001

Rozszerzenie oferty

Podpisanie umowy z SPP Pumps

W roku 2001 podpisana została umowa partnerska z brytyjskim producentem pomp przeciwpożarowych, firmą SPP Pumps. Pozwoliło to na rozszerzenie naszej oferty o wysokiej klasy pompy i zestawy pompowni ppoż. oferowane przez tego producenta, a także dało możliwość zapewnienia naszym partnerom dostępu do wysokiej klasy serwisu technicznego tych urządzeń, przeglądów okresowych gwarancyjnych oraz do orginalnych części zamiennych.

Rozwój technologiczny

W roku 2005 postanowiliśmy skupić naszą uwagę na rozwoju technologicznym firmy i zaiwestowaliśmy w nowoczesne metody konstrukcyjne. Zastąpiliśmy wysłużone rusztowania – nowoczesnymi podnośnikami hydraulicznymi pozwalającymi na montaż konstrukcji zbiornika od dachu. Wprowadziliśmy nowe metody uszczelniania – za pomocą membran EPDM / PCV. Zmiany te pozwalają na znaczne skrócenie czasu montażu zbiornika i wpływają na rentowność inwestycji.

2005

Skok technologiczny

2005

Rynki zagraniczne

Pierwszy kontrakt zagraniczny

W 2005 roku podjęta została decyzja o przejściu do następnej fazy rozwoju firmy i rozpoczęcia realizacji inwestycji zagranicznych. Pierwszym kontraktem wykonanym przez Miltom poza granicami Polski była inwestycja na terenie Francji, dla firmy Ebly. Dostarczyliśmy i zbudowaliśmy klientowi zbiornik przeciwpożarowy oraz dokonaliśmy jego podłączenia do istniejącej instalacji.

Zmiana formy prawnej i siedziby firmy

Dynamiczny rozwój firmy wymusił w pewnym sensie zmiany strukturalne i organizacyjne. W roku 2008 firma Miltom została przekształcona w spółkę prawa handlowego i od tej pory jej nazwa to Miltom Sp. z o.o. W tym samym roku została podjęta decyzja o zmianie siedziby spółki i przeniesieniu się do nowego biura. Zmiana lokalizacji zapewniła nam możliwość dalszego rozwoju składu osobowego przedsiębiorstwa i zorganizowanie na miejscu wykwalifikowanego serwisu i magazynu części.

2008

Czas na zmiany

2009

Produkcja zbiorników

Uruchomienie produkcji zbiorników

Logicznym skutkiem dynamicznego rozwoju firmy stało się uruchomienie w 2009 roku produkcji zbiorników ppoż., projektowanych i wykonywanych w całości przez naszych specjalistów. Dzięki uzyskaniu certyfikatu PZH mogliśmy również rozszerzyć naszą ofertę o wysokiej klasy zbiorniki na wodę pitną i technologiczną, wykorzystywane w przemyśle, rolnictwie i ogrodnictwie, a także przy budowie Stacji Uzdatniania Wody.

Uzyskanie Certyfikatu FM Approvals

W 2015 roku, udało nam się spełnić wysokie wymagania bezpieczeństwa i uzyskać własną Aprobatę FM. Certyfikat FM Approvals wystawiany jest przez FM Global i certyfikuje wyroby oraz usługi, których funkcjonowanie w branży przeciwpożarowej przyczynia się do zminimalizowania strat. Mogą go uzyskać tylko producenci i wykonawcy instalacji przeciwpożarowych wykonywanych według ściśle określonych kryteriów. Wykonywanie zaleceń jest stale sprawdzane poprzez audyty kontrolne FM Global.

2015

Podnoszenie kwalifikacji i poziomu bezpieczeństwa

Nasz Team

W każdej branży, za każdym projektem wykonywanym dla klientów, stoją ludzie którzy kochają swoją pracę. Połączenie posiadanej wiedzy, doświadczenia i pasji pozwala budować zgrany i fachowy zespół, który potrafi realizować najtrudniejsze nawet wyzwania i wciąż rośnie w siłę. 

Zbigniew Łącki

Prezes Zarządu

tel.: +48 601 258 222
email: zbigniew.lacki@miltom.com.pl

Krzysztof Polak

Prokurent

tel.: +48 501 656 333
email: krzysztof.polak@miltom.com.pl

Paula Bieniek

Asystentka

tel.: +48 22 844 59 39
email: paula.bieniek@miltom.com.pl

Jacek Frączek

Specjalista ds. realizacji montażu zbiorników i serwisu

tel.: +48 665 870 333
email: jacek.fraczek@miltom.com.pl

Specjalista do spraw pomp ppoż.

Michał Stępniak

Specjalista ds. pomp ppoż.

tel.: +48 693 805 807
email: michal.stepniak@miltom.com.pl

Kontakt

Miltom Sp. z o.o.

Firma opierająca się od początku swojego istnienia na całkowicie polskim kapitale. Na krajowym rynku jesteśmy jedyną firmą z tak dużym doświadczeniem w branży. Projektujemy niezawodne zbiorniki przeciwpożarowe, a Miltom to przede wszystkim zespół ludzi, którzy dzięki swojej fachowości, doskonale wiedzą co robią. Zależy nam na tym, by być konstruktywnym doradcą dla naszych Partnerów biznesowych.

Napisz do nas

Akceptuję