Projektujemy i budujemy zbiorniki magazynowania wody przemysłowej
i spożywczej

Od 30 lat tworzymy innowacyjne i nowoczesne zbiorniki magazynowania wody.  Nasze produkty są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Zarządzamy procesem budowy obiektu na każdym etapie inwestycji zapewniając inwestorowi niezbędne wsparcie.

Miltom został założony
w 1993 roku i jest kierowany przez Zbigniewa Łąckiego

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania i staramy się być przyjaźni dla środowiska, bo wierzymy, że odpowiedzialność za otoczenie to cecha nowoczesnego podejścia do biznesu.

Miltom w liczbach

30 lat działalności na rynku

Ponad 3 mln m³ łącznej kubatury wybudowanych zbiorników

Specjalistów w dziedzinie projektowania, budowy i serwisu

Profesionalne i znakomicie wyposażone ekipy serwisowe

%

Procent klientów zostających z nami po kontrakcie

Łączna kubatura wybudowanych przez nas zbiorników magazynowania wody, pozwoliłaby na wypełnienie ponad 20 Stadionów Narodowych w Warszawie.

Krzysztof Polak
Dyrektor, Miltom

Dlaczego my

Mamy doświadczenie
i umiejętności, oparte na znajomości rynku
i współpracy z klientami

Dzięki różnorodności naszej oferty jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie dopasowane do potrzeb każdego klienta. Naszą dewizą jest terminowość i bezpieczeństwo dlatego stosujemy tylko sprawdzone metody, spełniające wymagania najnowszych norm oraz wymagające standardy takie jak FM Approvals.

Od ponad 30 lat doradzamy Państwu w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Staramy się wyznaczać sobie nowe kierunki rozwoju, sprawiać by nasze usługi stały na coraz wyższym poziomie i były możliwie jak najbardziej kompleksowe. Doradzamy, projektujemy, montujemy oraz serwisujemy i wciąż pozostaje to naszą pasją.

Najwyższe standardy

Produkty oznaczone certyfikatem FM Approvals spełniają jedne z najwyższych na świecie standardów jakości i bezpieczeństwa. Budujemy zbiorniki według standardów:
PN-EN, VdS, NFPA, FM.

Rygorystyczne normy

Certyfikat FM Approvals wystawiany jest przez amerykańskie towarzystwo ubezpieczeniowe FM Global. Certyfikat wystawiany jest tylko na wyroby i usługi, przyczyniające się do zminimalizowania strat związanych z zagrożeniem pożarowym.

Procedury jakości

Warunkiem uzyskania certyfikatu FM Approvals są audyty kontrolne w miejscach produkcji, potwierdzające spełnianie standardów jakościowych. Pracując dla największych generalnych wykonawców w Polsce jesteśmy zobligowani do utrzymywania wysokich standardów. 

Czas i jakość wykonania

Rozumiemy, że szybkość realizacji inwestycji jest dla naszych kontrahentów niezwykle istotna. Dlatego zawsze staramy się proponować rozwiązania, które minimalizują czas realizacji, a jednocześcnie pozwalają zachować najwyższy standard.

Poznaj naszych partnerów

Zdajemy sobie sprawę, że bez doświadczeń zdobytych dzięki współpracy z naszymi klientami, nasza droga biznesowa wyglądałaby zapewne zupełnie inaczej.

Nasza historia

Miltom to firma działająca w branży przeciwpożarowej ponad trzy dekady. W tym czasie miało miejsce wiele wydarzeń, które nas ukształtowały i pozwoliły na zajęcie miejsca czołowego specjalisty w projektowaniu i produkcji zbiorników magazynowania wody ppoż., w Polsce.

Rozpoczęcie działalności Miltom

Od początku działalności, nasza uwaga została skupiona na szeroko rozumianej branży ochrony przeciwpożarowej. Już w 1993 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Armstrong, amerykańsko-brytyjskim producentem pomp ppoż., a zaledwie dwa lata później – w 1995 roku – z brytyjską firmą produkującą zbiorniki przeciwpożarowe Vulcan Tanks.

Podpisanie umowy z SPP Pumps

W roku 2001 podpisaliśmy umowę partnerską z brytyjskim producentem pomp przeciwpożarowych, firmą SPP Pumps. Pozwoliło to na rozszerzenie naszej oferty o wysokiej klasy pompy i zestawy pompowni ppoż., serwis techniczny tych urządzeń, gwarancyjne przeglądy okresowe i orginalne części zamiene.

Rozwój technologiczny

W roku 2005 postanowiliśmy skupić naszą uwagę na rozwoju technologicznym firmy i zaiwestowaliśmy w nowoczesne metody konstrukcyjne. Zastąpiliśmy wysłużone rusztowania – nowoczesnymi podnośnikami hydraulicznymi pozwalającymi na montaż konstrukcji zbiornika od dachu. Wprowadziliśmy nowe metody uszczelniania – za pomocą membran EPDM / PCV. Zmiany te pozwalają na znaczne skrócenie czasu montażu zbiornika i wpływają na rentowność inwestycji.

Pierwsza inwestycja zagraniczna

2005 był rokiem w którym wykonaliśmy nasz pierwszy kontrakt poza granicami Polski. Była inwestycja na terenie Francji, dla firmy Ebly. Dostarczyliśmy i zbudowaliśmy zbiornik przeciwpożarowy oraz dokonaliśmy jego podłączenia do istniejącej instalacji.

Czas na zmiany

Dynamiczny rozwój firmy wymusił w pewnym sensie zmiany strukturalne i organizacyjne. W roku 2008 firma Miltom została przekształcona w spółkę prawa handlowego i od tej pory jej nazwa to Miltom Sp. z o.o. W tym samym roku została podjęta decyzja o zmianie siedziby spółki i przeniesieniu się do nowego biura. Zmiana lokalizacji zapewniła nam możliwość dalszego rozwoju składu osobowego przedsiębiorstwa i zorganizowanie na miejscu wykwalifikowanego serwisu i magazynu części.

Uruchomienie produkcji zbiorników

Logicznym skutkiem dynamicznego rozwoju firmy stało się uruchomienie w 2009 roku produkcji zbiorników ppoż., projektowanych i wykonywanych w całości przez naszych specjalistów. Dzięki uzyskaniu certyfikatu PZH mogliśmy również rozszerzyć naszą ofertę o wysokiej klasy zbiorniki na wodę pitną i technologiczną, wykorzystywane w przemyśle, rolnictwie i ogrodnictwie, a także przy budowie Stacji Uzdatniania Wody.

Uzyskanie Certyfikatu FM Approvals

W 2015 roku, udało nam się spełnić wysokie wymagania bezpieczeństwa i uzyskać własną Aprobatę FM. Certyfikat FM Approvals wystawiany jest przez FM Global i certyfikuje wyroby oraz usługi, których funkcjonowanie w branży przeciwpożarowej przyczynia się do zminimalizowania strat. Mogą go uzyskać tylko producenci i wykonawcy instalacji przeciwpożarowych wykonywanych według ściśle określonych kryteriów. Wykonywanie zaleceń jest stale sprawdzane poprzez audyty kontrolne FM Global.

Za każdym wykonanym projektem, stoi zespół ludzi którzy lubią swoją pracę

Połączenie posiadanej wiedzy, doświadczenia i umiejętności pozwala nam realizować najtrudniejsze nawet zadania. 

Zbigniew Łącki

Prezes i założyciel Miltom

zbigniew.lacki@miltom.com.pl

Krzysztof Polak

Prokurent / Dyrektor wykonawczy

krzysztof.polak@miltom.com.pl

Paula Bieniek

Asystentka

+48 22 844 59 39
paula.bieniek@miltom.com.pl

Specjalista do spraw pomp ppoż.

Michał Stępniak

Specjalista ds. pomp ppoż.

+48 693 805 807
michal.stepniak@miltom.com.pl

Jacek Frączek

Specjalista ds. realizacji montażu zbiorników i serwisu

+48 665 870 333
jacek.fraczek@miltom.com.pl

Dołącz do zespołu Miltom