+48 22 844 59 39 firm@miltom.com.pl

Serwis pomp ppoż.

Profesjonalny serwis pomp przeciwpożarowych Miltom. Realizujemy specjalistyczne naprawy zgodne z procedurami zalecanymi przez producentów z użyciem części oryginalnych lub dopuszczonych zamienników wszystkich podzespołów zestawu pompowego. Wykonujemy laserowe osiowanie wałów pomp. Jesteśmy rekomendowanym serwisem urządzeń firmy SPP Pumps.

Serwis

Pompy
przeciwpożarowe

W obiektach wymagających ochrony przeciwpożarowej takich jak hale produkcyjne, magazyny, centra handlowe i logistyczne niezbędne jest zapewnienie sprawnej opieki serwisowej wykonywanej przez zespół specjalistów. Serwisujemy pompy przeciwpożarowe z naszej oferty i pompy innych producentów. Usuwamy awarie, realizujemy usługi diagnostyczne i naprawy.

{

Remonty silników

Prowadzimy serwis pogwarancyjny silników pracujących przy zestawach pompowych. Przeprowadzamy modernizacje, naprawy oraz wymiany silników diesla i elektrycznych.

Więcej…

{

Remonty pomp ppoż.

Jesteśmy rekomendowanym serwisem pomp SPP Pumps. Specjalizujemy się w montażu, obsłudze, pierwszych uruchomieniach, serwisie oraz remontach generalnych pomp większości producentów działających na polskim rynku.

Więcej…

{

Naprawy kontrolerów ppoż.

Obsługujemy kontrolery automatyki pożarowej współpracujące z zestawami pompowymi z silnikami diesla jak i elektrycznymi. Nasz serwis wykonuje diagnostykę tych urządzeń, wymianę bądź naprawę poszczególnych podzespołów oraz wymianę całych kontrolerów.

Więcej…

{

Laserowe osiowanie

Oferujemy usługę polegającą na przeprowadzeniu pomiarów współosiowości wałów i sprzęgieł. Wykonujemy laserowe osiowanie wałów pomp i innych elementów.

Więcej…

Kontakt

Michał Stępniak
Specjalista ds. pomp ppoż.
+48 693 805 807
michal.stepniak@miltom.com.pl

Serwis pomp ppoż.

Naprawy
i konserwacja

Prawidłowy serwis pomp ppoż. pracujących w instalacjach przeciwpożarowych jest kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa. Niezawodność i prawidłowa praca pomp jest zależna od właściwej obsługi do której należą regularne przeglądy oraz serwisy.
Zapewniamy profesjonalne naprawy zestawów pompowych, zgodnie z instrukcjami producentów. Używamy części oryginalnych lub dopuszczonych zamienników wszystkich podzespołów zestawu pompowego tj. pompy, silnika oraz kontrolera. Serwis pomp przeciwpożarowych realizowany jest przez wykwalifikowane ekipy i dostępny na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.

Jesteśmy rekomendowanym serwisem, pomp SPP Pumps, specjalizujemy się w:

 • montażu,
 • obsłudze,
 • pierwszych uruchomieniach,
 • serwisie
 • remontach generalnych pomp SPP.

Naprawy przeprowadzamy zarówno na miejscu – u klienta, jak i w naszym warsztacie firmowym. Stosujemy oryginalne części.

{

Silniki

Caterpillar, Clarke, Iveco i inne

{

Pompy

SPP Pumps, Patterson, Armstrong Pumps

{

Kontrolery

Metron-Eledyne, Tornatech

Remonty silników

Przeprowadzamy pogwarancyjne serwisy pomp i naprawy silników takich marek jak: Caterpillar, Clarke czy (pracujących w zestawach ppoż.) Iveco. Na życzenie klienta wykonujmy ekspertyzę / ocenę stanu technicznego, a następnie przedstawiamy kosztorys naprawy tych silników. Przeprowadzamy generalne remonty silników, naprawy poszczególnych podzespołów oraz laserowe osiowanie wałów. Dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw oraz wymiany całych jednostek na nowe.

Kontakt…

Serwis pomp ppoż.

Remonty pomp
przeciwpożarowych

Jesteśmy rekomendowanym serwisem pomp firmy SPP Pumps w Polsce. Nasze specjalności to montaż i obsługa tych urządzeń, pierwsze uruchomienia, serwis oraz remonty generalne pomp SPP. Naprawy mogą być przeprowadzane zarówno na miejscu, w siedzibie klienta jak i w naszym warsztacie firmowym. Do wykonywania napraw stosujemy oryginalne części producenta. Dzięki wieloletniej współpracy z SPP możemy zapewnić najbardziej wykwalifikowanych specjalistów na terenie kraju.

Kontakt…

Naprawy
kontrolerów ppoż.

Nasz serwis obsługuje kontrolery automatyki pożarowej następujących firm: Tornatech Inc. czy Metron – Eledyne – dla silników diesla i elektrycznych. Prowadzimy sprzedaż, serwis pogwarancyjny, montaż, kalibrację oraz konserwację kontrolerów. Kontrolery te używanie są m.in. do sterowania silnikami pożarowymi CLARKE czy IVECO. Stosujemy oryginalne części, a obsługa urządzeń przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych elektryków i elektroników.

Kontakt…

Laserowe
osiowanie pomp

Brak współosiowości w zestawach pompowych powoduje uszkodzenie łożysk, wałów, napędów, sprzęgieł i skutkuje przestojami linii technologicznych oraz stratami finansowymi. Główną przyczyną awarii łożysk jest niewspółosiowość wałów. Dzięki naszej usłudze można szybko i skutecznie przeprowadzić laserowe osiowanie wałów w pompach, co pozwala uzyskać optymalną wydajność i wydłużyć żywotność pompy. Standardowo po każdych pracach remontowych podczas których dochodzi do rozsprzęglenia należy wykonać osiowanie. Dodatkowym atutem laserowego osiowania jest uniknięcie nieplanowanych przestojów w pracy pompy, obniżenie zużycia energii (nawet do 10%) i dłuższy czas eksploatacji łożysk i wałów.

Oferujemy usługę mierzenia osiowości urządzeń za pomocą bezkontaktowej technologii laserowej polegającą na przeprowadzeniu laserowych pomiarów współosiowości wałów i sprzęgieł różnego rodzaju, służących do przenoszenia napędu z silnika (diesel lub elektrycznego) do pompy lub innego urządzenia. Stosujemy certyfikowane podkładki regulacyjne. W zależności od stopnia skomplikowania układu przenoszenia napędu wykonujemy osiowanie wałów i sprzęgieł na dwa sposoby:

 

 • pomiar i korekta przy pomocy czujnika zegarowego
 • pomiar i korekta przy pomocy certyfikowanego urządzenia laserowego SKF

Zalety

 • zmniejszenie zużycia sprzęgieł i łożysk
 • zmniejszenie poboru energii elektrycznej nawet do 10%
 • zmniejszenie zużycia pompy i ograniczenie wibracji
 • niższy poziom hałasu
 • dłuższe okresy eksploatacji pomiędzy serwisami
 • obniżenie temperatury pracy sprzęgieł i łożysk
 • wydłużenie trwałości uszczelnień
 • wygenerowany raport z osiowania – wydruk z mierzonymi wartościami przed i po wykonaniu osiowania

Kontakt…

serwis zbiorników ppoż.. Konserwacja zbiornika ppoż.
serwis zbiorników ppoż.. Konserwacja zbiornika ppoż.

Specjalista ds. pomp ppoż.

Michał Stępniak
Tel. +48 22 844 59 39
Mob. +48 693 805 807
michal.stepniak@miltom.com.pl

Napisz do nas

Akceptuję