+48 22 844 59 39 firm@miltom.com.pl

Przeglądy zbiorników ppoż.

Systematyczne przeglądy zbiorników ppoż. są warunkiem ich bezpiecznej eksploatacji, dlatego naszym priorytetem stało się zagwarantowanie wysokiej jakości obsługi instalacji. W ostatnich latach skoncentrowaliśmy się na rozwoju działu odpowiedzialnego za przeglądy zbiorników przeciwpożarowych i możemy zaoferować Państwu szeroki wachlarz usług.

Kontakt

Jacek Frączek
Specjalista ds. realizacji
montażu zbiorników i serwisu

+48 665 870 333
jacek.fraczek@miltom.com.pl

Przegląd zbiornika przeciwpożarowego

Rodzaje usług

Dzięki inwestycji w serwis mobilny, możemy zaoferować Państwu sprawną obsługę na najwyższym poziomie, w skład której wchodzą: przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne zbiorników ppoż. i innych oraz inspekcje i ekspertyzy stanu technicznego.

Każdy z naszych produktów oraz wszystkie świadczone przez nas usługi objęte są pełną gwarancją i oparte są ścisłym wykonywaniu zaleceń zawartych w wymaganiach ochrony przeciwpożarowej: PN-EN, VdS, FM oraz NFPA.

{

Przeglądy gwarancyjne

Każdy zbudowany przez nas zbiornik, aby utrzymać pełną gwarancję, przechodzi coroczny przegląd techniczny. W zależności od kategorii obiektu co 3 do 5-ciu lat przechodzi również przegląd rozszerzony z opcją mycia wnętrza.
{

Przeglądy pogwarancyjne

Nawet po pierwotnym okresie gwarancji nadal dbamy o Państwa zbiorniki, zapewniając niezmiennie wysoki standard naszych usług. Wykonujemy przeglądy pogwarancyjne zbiorników naszej produkcji oraz pozostałych producentów.
{

Inspekcja video Dron-VID

Postawiliśmy na rozwój technologiczny, dlatego teraz inspekcja zbiornika ppoż. może zostać wykonana za pomocą urządzenia DRON-Video. Serwisant bez potrzeby spuszczania wody ze zbiornika może w bardzo szczegółowy sposób zdiagnozować stan wewnątrz zbiornika.

{

Ekspertyza stanu technicznego

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stanu technicznego zbiornika ppoż., prosimy o kontakt z naszym działem przeglądów. Mamy w ofercie bardzo wiele możliwości związanych z wykonaniem ekspertyzy stanu technicznego zbiornika.

Kontakt

Jacek Frączek
Specjalista ds. realizacji montażu zbiorników i serwisu
+48 665 870 333
jacek.fraczek@miltom.com.pl

Specyfikacja przeglądu zbiornika ppoż.

Zbiorniki
stalowe na wodę

Dzięki stałemu podnoszeniu poziomu naszej wiedzy z zakresu obsługi zbiorników ppoż., jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym problemem technicznym. Dział Obsługi Klienta Miltom oferuje szeroki zakres usług takich jak: wszelkiego typu przeglądy zbiorników ppoż., ekspertyzy, wyceny napraw, inspekcje i sprzedaż części zamiennych.

Serwisanci przeprowadzający przegląd zbiornika przeciwpożarowego czy szkolenie, są również przygotowani na to by odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

Harmonogram przeglądów

Przeglądy gwarancyjne
producenta

  • Przegląd roczny – po 12 miesiącach od odbioru
  • Przegląd roczny po 2 latach użytkowania
  • Przegląd rozszerzony po 3 latach użytkowania ( mycie wnętrza zbiornika )
  • Przegląd roczny po 4 latach użytkowania
  • Przegląd roczny po 5 latach użytkowania (zalecana inspekcja DRON-VID)
{

Przeglądy roczne

Zgodnie z zaleceniami normy PN-EN 12485, należy raz w roku wykonać kontrolę zbiornika bez mycia wnętrza.
{

Przeglądy 3 letnie

Zgodnie z zaleceniami norm PN-EN 12485 i NFPA 25, co 3 lata należy sprawdzić czy zbiornik nie ma śladów korozji oraz umyć wnętrze.
{

Przeglądy 5 letnie

Zgodnie z zaleceniami norm VdS 4001, CEA 4001 i NFPA 25, co 5 lat należy sprawdzić czy zbiornik nie ma śladów korozji oraz umyć wnętrze.
{

Inspekcja 10 lat

W skrajnych przypadkach, jeżeli zbiornik nie przeszedł przez 10 lat żadnego przeglądu, najczęściej będzie musiał przejść generalny remont.

Przeglądy gwarancyjne

Każdy zbiornik produkcji Miltom jest objęty 5- letnią gwarancją producenta. Bardzo istotnym aspektem ochrony gwarancyjnej jest coroczny przegląd zbiornika ppoż.
Przeglądy zbiorników na wodę ppoż. pozwalają ocenić ich stan techniczny, a co za tym idzie w porę przeprowadzić konieczne czynności w razie zaistnienia problemu. Istotnym elementem jest także, przeszkolenie osób odpowiedzialnych za obsługę zbiornika.

Nadrzędnym celem przeglądów jest przedłużenie żywotności zbiornika oraz komfort użytkowania. Po 3 latach funkcjonowania, zbiornik zostaje opróżniony, a jego wnętrze dokładnie umyte. Weryfikacja stanu membrany EPDM lub PVC to priorytet by uzyskać pewność, że zbiornik jeszcze długo będzie zapewniał bezpieczeństwo.

Dzięki takim działaniom, stan techniczny zakupionego przez Państwa produktu będzie kontrolowany na bieżąco, co zapewni funkcjonowanie systemu zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale również pewność że w razie konieczności system zadziała w sposób niezawodny, nawet po 30 latach od jego pierwotnej instalacji. Dokumentacja każdego z wybudowanych przez nas zbiorników jest rejestrowana w bazie danych.

Dodatkowo kopie zapasowe bazy są przechowywane na zabezpieczonych serwerach. Przeprowadzamy także przeglądy techniczne zbiorników przeciwpożarowych, które nie pochodzą z naszej dystrybucji oraz pomagamy w serwisowaniu i utrzymaniu ich niezawodności.

Do każdego zbiornika dedykujemy indywidualny „Dziennik zbiornika”, który zawiera wszystkie adnotacje na temat przeglądów i ewentualnych napraw które zostały wykonane. Takie podejście daje pewność, że wszelkie działania związane z przeglądami zbiornika zostaną wykonane na czas.

Kontakt…

Przeglądy zbiorników ppoż. - gwarancyjne
Przeglądy zbiorników przeciwpożarowych - pogwarancyjne

Przeglądy
pogwarancyjne

Zdajemy sobie sprawę, że uczciwe i rzetelne podejście do wykonywanych obowiązków związanych z przeglądem zbiornika przeciwpożarowego, zapewnia Państwu bezpieczeństwo.

Doświadczenie i system pracy przekonał do nas wielu klientów, którzy posiadają zbiorniki innych marek. Każdy zbiornik wymaga przeprowadzania inspekcji, przeglądów i konserwacji, dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom i pomagamy klientom, przeprowadzając także przeglądy techniczne zbiorników, nie pochodzących z naszej dystrybucji oraz pomagamy w utrzymaniu ich niezawodności.

Na nasze usługi udzielamy gwarancji, a klienci którzy nam zaufali mogą liczyć na pomoc i fachowe doradztwo.

Kontakt…

Inspekcja video

Dron-VIDEO

Wiemy, że stały rozwój i wykorzystanie nowych technologii jest podstawą zapewnienia wysokiego poziomu usług, dlatego stale wzbogacamy naszą ofertę o nowoczesne urządzenia.

Inspekcja zbiornika wykonywana za pomocą DRON-VID to nowatorskie rozwiązanie technologiczne. Dron-Video jest zdalnym urządzeniem które przeprowadza inspekcję podwodną zbiornika, bez konieczności spuszczania z niego wody.

Oferujemy szeroki zakres zastosowań tego urządzenia, a oferta z nim związana jest bardzo atrakcyjna. Po każdej inspekcji otrzymają Państwo zapis video i foto oraz szczegółowy raport.

Kontakt…

Ekspertyza

stanu technicznego

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stanu technicznego zbiornika ppoż., prosimy o kontakt z działem serwisu.

Istnieje wiele możliwości związanych z ekspertyzą stanu technicznego i diagnostyką zbiornika. Dzięki posiadanym możliwościom technicznym, wiedzy i doświadczeniu, serwisant jest w stanie pomóc w doborze odpowiednich rozwiązań diagnostycznych oraz przedstawi szczegółowy raport.

Kontakt…

Uwaga!

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami dotyczącymi oferowania przez niektóre firmy, inspekcji zbiornika robotem typu ROV w zastępstwie czynności związanych z myciem wnętrza zbiornika wykonywanych podczas przeglądów, informujemy że takie praktyki są niezgodne z przepisami i mogą powodować nieodwracajne szkody. Regulacje dotyczące przeglądów zbiorników po 3 letnim i 5 letnim użytkowaniu w sposób precyzyjny zalecają mycie wnętrza zbiornika, aby zapobiec ewentualnym awariom spowodowanym zanieczyszczeniami i osadami. Nie powinno się zastępować przeglądów okresowych, inspekcją za pomocą robota typu ROV. Docierają do nas informacje, że takie usługi są proponowane wraz z argumentacją, że powoduje to zmniejszenie kosztów obsługi instalacji.

Zwracamy uwagę, że mycie wnętrza zbiornika zapewnia utrzymanie jego sprawności i wydłuża okres eksploatacji, natomiast inspekcja za pomocą drona dostarcza jedynie informacji na temat jego stanu technicznego. Mycie wnętrza zbiornika minimum raz na 5 lat, to absolutna konieczność, a Dron to tylko narzędzie diagnostyczne i nie zastąpi działań serwisowych ani przeglądu zbiornika.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące tego problemu, prosimy o kontakt, a udzielimy szczegółowych informacji.

Jak wygląda inspekcja zbiornika

Wideo dron

Rozwój techniczny dostarcza nowatorskich narzędzi i rozwiązań technologicznych. Miltom zawsze był firmą nastawioną na rozwój i nowatorskie rozwiązania, dlatego z radością powitaliśmy możliwość wykonywania inspekcji zbiorników na wodę przy użyciu drona. Tego typu rozwiązanie daje możliwość zapoznania się ze stanem technicznym instalacji, bez potrzeby spuszczania z niej wody. Pozwala to na oszczędność czasu, a także upraszcza procedurę inspekcji.

Kontakt…

Specjalista ds. realizacji montażu zbiorników
i serwisu

Jacek Frączek
Tel. +48 22 844 59 39
Mob. +48 665 870 333
jacek.fraczek@miltom.com.pl

Napisz do nas

Akceptuję