+48 22 844 59 39 firm@miltom.com.pl

Zbiorniki przeciwpożarowe

Naziemny zbiornik przeciwpożarowy jest istotnym elementem ochrony ppoż. dużych obiektów magazynowo-produkcyjnych, ponieważ zapewnia im tak istotne bezpieczeństwo. Projektowanie i dostawy takich instalacji, to dziedzina którą zajmujemy się z powodzeniem od wielu lat, realizując kompleksowe usługi związane z budową eksploatacją zbiorników naziemnych, stalowych na terenie Polski i za granicą.

Zbiornik przeciwpożarowy – projekt

Fundament

Konstrukcja zbiornika przeciwpożarowego posadowiona jest na płycie fundamentowej wykonanej wg. naszych wskazań i zakotwiona do fundamentu za pomocą uchwytów i śrub kotwiących. Na życzenie inwestora wykonujemy projekty płyt fundamentowych zbiornika oraz samą płytę fundamentową z przewodami technologicznymi i kołnierzami, wg. danego projektu. Szczelność naziemnego zbiornika przeciwpożarowego zapewnia membrana EPDM lub PVC, która jest prefabrykowana przez producenta i dedykowana do zbiornika o określonym wymiarze. Zastosowanie membrany sprawia, że ściany nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą, co niewątpliwie ma istotny wpływ na dłuższą żywotność każdego zbiornika zapasu wody technologicznej, a co za tym idzie na jego sprawność i bezawaryjną eksploatację.

Zbiornik przeciwpożarowy – budowa

Konstrukcja

Każdy budowany przez nas zbiornik przeciwpożarowy składa się ze stalowych, ocynkowanych blach o wymiarach 2,5 m długości i 1,25 m wysokości. Grubość tych blach uzależniona jest od wielkości projektowanego depozytu, wymaganych norm oraz standardów. Arkusze wytwarzane są z ocynkowanej stali w gatunku S350GD + Z275 lub Z36 oraz Z600 dla zbiorników stalowych z certyfikatem FM.

Poszczególne arkusze blach są skręcane śrubami M12 na placu budowy. Płaszcz zbiornika jest mocowany do betonowego fundamentu z wykorzystaniem ocynkowanych kątowników, uchwytów i kotew. Na życzenie klienta istnieje możliwość proszkowego pomalowania powierzchni blach lub obłożenia płaszcza instalacji, blachą trapezową w wybranym kolorze RAL.

Dach zbiornika zapasu wody przeciwpożarowej to stabilna konstrukcja samonośna, wykonana ze specjalnych profili zimno-giętych typu „Z”, pokrytych blachą trapezową lub opcjonalnie – na zamówienie inwestora – ocieplanych płytami typu „sandwich”.

Zbiornik przeciwpożarowy, stalowy, naziemny

Realizacja inwestycji

budowa zbiornika

Aby mieć pewność prawidłowego przebiegu i zakończenia inwestycji, należy pamiętać aby zbiornik ppoż. projektowany i budowany był przez wykonawcę który jest specjalistą w tej skomplikowanej dziedzinie. Prace konstrukcyjne wykonywane przez firmę z doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku, będą realizowane w sposób profesjonalny i przemyślany, co zapewni bez wątpienia, wykonanie zbiornika zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i założeniami technicznymi takiego przedsięwzięcia.
W ramach realizacji każdego kontraktu, Miltom zapewnia inwestorowi projekt wykonawczy, aż do uzyskania pozwolenia na budowę oraz dokumentację wykonawczą i powykonawczą zbiornika, opracowaną – co bardzo istotne – przez uprawnionego projektanta.

{

Szybki montaż

Zbiornik ppoż. może być zmontowany w czasie nawet krótszym niż 7 dni.Jest to zależne od jego pojemności.
{

Pełne wyposażenie

W ramach realizacji projektu, zapewniamy wszystkie niezbędne do uruchomienia przyłącza.
{

Modułowa konstrukcja

Rodzaj zastosowanej konstrukcji, pozwala na to by zbiornik przeciwpożarowy mógł być modyfikowany, a jego wymiary dostosowywane do potrzeb.
{

Jakość

Zapewniamy najwyższą, dostępną na rynku jakość wykonania projektowanej inwestycji.
{

Pewność

Oferujemy długoletnią gwarancję na wykonywane przez nas instalacje.
{

Mnimalizacja kosztów

Zapewniamy konkurencyjną cenę zbiornika przy zachowaniu najwyższej jakości.
Zbiornik przeciwpożarowy - montaż

Serwis

Wykonujemy:

  • przeglądy zbiorników przeciwpożarowych
  • inspekcje stanu technicznego
  • czyszczenia wnętrza zbiornika
  • wymiany izolacji, membran, dachów zbiorników
  • naprawy systemów monitorowania pracy grzałek i poziomów wody
  • rozbudowy (powiększenia zbiornika)
  • zmiany lokalizacji

potrzebujesz wsparcia?

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, ponieważ zbiorniki przeciwpożarowe to nasza specjalność. Chcesz poznać szczegóły naszej oferty lub chciałbyś poznać zakres wykonywanych przez nas prac naprawczych czy serwisowych?

Bezpieczeństwo i wydajność

Normy i standardy

Zbiornik przeciwpożarowy naziemny. Standard VdS

VdS-CEA

Sprinkleranlagen. Planung und Einbau
Zbiorniki stalowe-naziemne. Certyfikat CNBOP

CNBOP-PIB

Posiadamy pozytywną opinię CNBOP

Ochrona gwarancyjna

Gwarancja Miltom

Każdy istniejący stalowy zbiornik ppoż. lub instalację przeciwpożarową - zarówno zbudowaną przez nas, jak również innych producentów - możemy objąć naszą opieką gwarancyjną i serwisową. Realizujemy to poprzez zapewnienie klientom możliwości nabycia oferowanego przez nas pakietu ochrony gwarancyjnej. Podstawą wydania Państwu takiej gwarancji jest przeprowadzenie przez nas przed podpisaniem umowy, przeglądu technicznego zbiornika lub urządzenia. 

Gwarancja na wykonane instalacje

Każdy oferowany Państwu produkt objęty jest gwarancją. Rozbudowane pakiety gwarancyjne są potwierdzeniem naszej dbałości o prawidłowe wykonanie i funkcjonowanie naszych realizacji, ale również naszej polityki mającej na celu zapewnienie naszym klientom wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, związanego z zaufaniem do jakości naszych urządzeń i usług. Możemy zapewnić o ich niezawodności przez długie lata.

Kontakt

Miltom Sp. z o.o.

Jedyna firma w Polsce z takim doświadczeniem w branży. W budowie zbiorników nie mamy sobie równych, bo naszą firmę tworzy zespół ludzi, którzy dzięki doświadczeniu i fachowości, doskonale wiedzą co robią. Naszą misją jest być aktywnym i konstruktywnym doradcą, zaangażowanym w długofalowy sukces naszych Klientów.

Adres

02-830 Warszawa, ul. Mazura 18A
Tel./fax +48 22 844-59-39,
Tel./fax +48 22 854-01-08
Regon: 141661666
NIP: 5213625525
KRS: 0000317566
e-mail: firm@miltom.com.pl

Napisz do nas

Zgoda