Serwis zbiorników przeciwpożarowych

Specjalistyczny serwis zbiorników ppoż. Oferujemy serwis i konserwację zbiorników przeciwpożarowych z membranami uszczelniającymi EPDM i PVC oraz zbiorników uszczelnianych systemem mastyki np. Sika lub Saba bez membran wewnętrznych.

Serwis i naprawy zbiorników ppoż.

Serwis Twojego zbiornika nie będzie już problemem

Oferujemy usługi specjalnie dostosowane do obsługi zbiorników przeciwpożarowych. Dzięki specjalistycznym narzędziom i unikalnym kompetencjom zadbamy o to, aby Twój zbiornik był zawsze sprawny.

Serwis zbiorników ppoż. Miltom. Serwisant wchodzący po drabinie na dach zbiornika
Konserwacja i naprawy

Specyfika serwisu zbiorników przeciwpożarowych

 

Nasza oferta usług serwisowych opiera się w znacznej mierze na wykonywanych przez nas badaniach rynku i informacjach od naszych Partnerów. Nasi serwisanci bazują na umiejętnościach i doświadczeniu zdobytym podczas wykonywania setek serwisów instalacji pożarniczych.

Serwis i konserwacja zbiorników ppoż. to dziedzina wymagająca profesjonalizmu i dużej wiedzy technicznej. Realizujemy serwis zbiorników stalowych z wkładami EPDM lub PVC oraz z uszczelnieniem chemicznym typu SABA lub SIKA.

Prowadzimy pełną konserwację wszystkich typów zbiorników, likwidujemy wycieki i nieszczelności, wymieniamy armaturę, serwisujemy instalację elektryczną i automatykę, a także wykonujemy usługi typu czyszczenie wnętrza zbiornika ppoż. po wieloletnim użytkowaniu.

Zajmujemy się również modernizacją i zmianami lokalizacji depozytów wody, wymianą izolacji oraz membran EPDM i PVC. Wykonujemy remonty generalne i wiele innych usług. Zakres wykonywanych przez nas prac jest bardzo szeroki, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Zaufanie i szybkość działania

Naprawa i konserwacja zbiornika ppoż., wtedy gdy tego potrzebujesz

Zawsze wtedy, gdy potrzebujesz szybkiej reakcji i działań naprawczych lub konserwacyjnych, skontaktuj się z nami. Opisz rodzaj usterki lub jej objawy specjaliście Działu Serwisu, a razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie problemu.

Jacek Frączek
Specjalista ds. realizacji montażu zbiorników i serwisu
+48 665 870 333
jacek.fraczek@miltom.com.pl

Nasze usługi

Serwis zbiorników ppoż.
Wybierz usługę

Z Serwisem Miltom masz łatwy i szybki dostęp do serwisu zbiorników. Nasi wykwalifikowani specjaliści dojadą do Twojej siedziby i rozwiążą każdy problem ze zbiornikiem Serwisujemy zbiorniki przeciwpożarowe, wykonane wg. naszego projektu, ale również zbiorniki innych producentów. Wykonujemy diagnostykę, usuwamy awarie, uszczelniamy, czyścimy i modernizujemy zbiorniki pod względem mechanicznym, hydraulicznym i elektronicznym.

Naprawy i konserwacja

Nasze usługi obejmują naprawy elementów hydraulicznych, elektrycznych i automatyki zbiorników, a także mycie wnętrza zbiornika i inne prace konserwatorskie.

Usuwanie nieszczelności

Nowoczesne zbiorniki na wodę wyposażone są w membrany EPDM/PVC. W przypadku wystąpienia ich nieszczelności posiadamy technologię niezbędną do ich naprawy.

Wymiana membran EPDM/PCV

Membrana EPDM/PVC jest elementem eksploatacyjnym zbiornika na wodę i z czasem ulega zużyciu. Wykonyjemy usługi wymiany membran.

Modernizacja i rozbudowa

W razie konieczności modernizacji lub zmiany pojemności zbiornika, oferujemy usługi projektowe, konstrukcyjne i instalacyjne – elektro-automatyki i armatury.

Wymiana rur i armatury

W starszych zbiornikach, często konieczna jest wymiana orurowania i armatury wewnątrz zbiornika. Zapewniamy fachowe wykonanie i materiały najwyższej jakości.

Zmiana lokalizacji zbiornika

Wykonujemy usługi przenoszenia zbiorników w inne miejsce. Tego typu operacja niesie za sobą konieczność wykonania ekspertyzy stanu technicznego, ale jest  wykonalna.

Nieszczelność zbiornika

Usuwanie nieszczelności zbiornika na wodę. Najczęściej przyczyną nieszczelności jest uszkodzenie membrany zbiornika, ale występują jeszcze inne usterki.

Nowoczesne zbiorniki na wodę w większości przypadków, wyposażone są w membrany EPDM/PVC. W sytuacji gdy wystąpi ich nieszczelność, często konieczna okazuje się się wymiana całej membrany, jednak w części przypadków wystarczy naprawa punktowa uszkodzenia. W zależności od sytuacji, usunięcie usterki możemy zrealizować przy pomocy kilku technologii (m.in. klejenie czy zgrzewanie. Każdy problem związany z nieszczelnością zbiornika rozpatrujemy indywidualnie, a naszym celem jest udzielenie jak najlepszej porady.

W przypadku pojawienia się nieszczelności zbiornika wody, ze strony zarządcy obiektu padają na ogół dwa główne pytania:

Ile potrwa naprawa i ile będzie kosztować.

W najprostszych przypadkach Serwis Zbiorników Miltom zapewnia zakończenie naprawy nawet w ciągu kilku godzin. Jednak objaw przeciekania zbiornika nie musi koniecznie oznaczać uszkodzenia membrany. Usterka może być również spowodowana np. podwinięciem EPDM, źle wykonanym przejściem przez płaszcz zbiornika, problemem z uszczelkami czy błędami w montażu. Warto więc dokładnie przeanalizować stan techniczny zbiornika oraz ustalić faktyczną przyczynę awarii. Pozwoli to nie tylko usunąć objawy bieżące, ale wyeliminuje również ryzyko powrotu problemu w przyszłości  i związanych z nim zbędnych, dodatkowych kosztów.

Serwis zbiornika ppoż. Serwisant dokonujący inspekcji zbiornika
Zużycie membrany EPDM/PCV

Wymiana membran uszczelniających zbiornik – EPDM lub PVC. Membrany uszczelniające są elementem eksploatacyjnym zbiornika.

Membrany uszczelniające, tak zwane wkłady EPDM / PVC stanowią ważny element każdego nowoczesnego zbiornika na wodę. Wkłady są elementem eksploatacyjnym, który podczas pracy zbiornika ulega zużyciu. Istotne jest stałe monitorowanie stanu technicznego membrany, poprzez inspekcje zbiornika. W przypadku jej znacznego zużycia, konieczna może okazać się całkowita wymiana.

Realizujemy usługi wymiany membran w zbiornikach nowego typu, ale montujemy je również w  zbiornikach starszych, nie posiadających membrany oraz zbiornikach montowanych na masę SIKA/SABA które nie posiadały wcześniej takich membran. Stosujemy jedynie materiały najwyższej jakości, ponieważ gwarantują one największą trwałość, a ich stosowanie jest zdecydowanie najbardziej opłacalne dla klienta, szczególnie w dłuższej perspektywie.

Serwis zbiorników ppoż. Wymiana membrany

Mobilne ekipy serwisowe

Ilość profesjonalnych i świetnie wyszkolonych ekip serwisowych wyposażonych w samochody serwisowe, zapewniające szybką i fachową obsługę naszych Partnerów.

Najlepsi specjaliści w branży

Profesjonalna kadra specjalistów potrafiących poradzić sobie z każdym zadaniem dotyczącym projektu, budowy czy serwisu zbiornika lub pompowni.

Dostosowanie zbiorników do nowych wymagań

Modernizacja i rozbudowa poszczególnych elementów systemu zbiornika i całych zbiorników ppoż.

 Oferta modernizacji i rozbudowy przeznaczona jest dla klientów posiadających już zbiornik. Ciągłe zmiany i rozwój przedsiębiorstwa może skutkować zwiększeniem zapotrzebowania na wodę i koniecznością rozbudowy lub modernizacji istniejącego już zbiornika. W naszej ofercie znajdziesz możliwości zmiany pojemności, konstrukcji, izolacji, elektro-automatyki, a nawet koloru zbiornika czy jego orurowania.

Możemy dostosować Twój zbiornik do nowych wymagań w każdym zakresie

Serwis zbiornika przeciwpożarowego - ppoż.

Standardy i Normy

Dostosowanie konstrukcji do norm i standardów, takich jak PN-B, PN-EN, NFPA, VdS, FM Global.

Zwiększenie pojemności

Przystosowanie konstrukcji do większej objętości magazynowanej wody ppoż.

Przewody technologiczne

Dodanie do wyposażenia zbiornika nowych przewodów technologicznych.

System monitoringu

Instalacja systemu monitoringu poziomu i temperatury wody w zbiorniku

System elektro-automatyki

Instalacja rozdzielni zasilająco-sterującej i systemu ogrzewania wody w zbiorniku

System sterowania

Instalacja systemu automatycznego napełniania i uzupełniania wody w zbiorniku.

Elementy hydrauliczne

Wymiana armatury i orurowania

Oferta serwisowa obejmuje również pomoc dotyczącą zmian projektowych lub napraw związanych ze złym stanem technicznym armatury, który stwierdzono podczas przeglądu lub inspekcji. W zakres oferty wchodzi pełna lub częściowa wymiana armatury i orurowania. Niezbędne do tego celu części i prefabrykaty zawsze są dostępne w magazynie i nie trzeba ich specjalnie zamawiać. Gwarantuje to natychmiastową dostępność elementów.

Wymiana armatury i zaworów

Wymiana orurowania zbiornika

Wymiana rurociągów technologicznych

Zmiana lokalizacji zbiornika ppoż.
Przeniesienie zbiornika

Zmiana lokalizacji w której posadowiony jest zbiornik, tak zwana relokacja

Czasami zdarza się sytuacja, w której konieczne okazuje się przeniesienie zbiornika magazynowania wody ppoż. w inne miejsce na terenie obiektu lub nawet całkowita zmiana jego lokalizacji. Często nasi partnerzy obawiają się, że taka sytuacja spowoduje konieczność budowy całkowicie nowej konstrukcji, przez co narazi ich biznes na dodatkowe, wysokie koszty.
W ofercie serwisowej Miltom znajduje się usługa specjalnie dedykowana przedsiembiorcom których dotknęła taka sytuacja. Relokacja miejsca posadowienia zbiornika rozwiązuje ten problem. Oczywiście tego typu operacja niesie za sobą konieczność wykonania ekspertyzy stanu technicznego takiego depozytu, ale jest jak najbardziej wykonalna. Mamy za sobą wiele tego typu operacji i możemy zagwarantować, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i bez jakichkolwiek komplikacji.

Zadzwoń lub napisz do naszego eksperta  →

Umów termin wykonania przeglądu, skontaktuj się w razie awarii lub skonsultuj działania zmierzające do ulepszenia zbiornika

 

Nasze ekipy serwisowe są zawsze gotowe do wyjazdu i pomocy w sytuacjach awaryjnych.

Serwis zbiorników

Jacek Frączek

+48 665 870 333
jacek.fraczek@miltom.com.pl