+48 22 844 59 39 firm@miltom.com.pl

Serwis urządzeń i instalacji ppoż.

Systematyczne monitorowanie pracy i realizacja harmonogramu serwisów wydłuża czas eksploatacji urządzeń ppoż., utrzymuje ich wysoką sprawność i zwiększa niezawodność, co w długoletniej perspektywie minimalizuje koszty utrzymania, a także zwiększa bezpieczeństwo instalacji przeciwpożarowych.

Serwis instalacji ppoż.

Zakres usług

Obiekty takie jak centra logistyczne, magazyny, centra handlowe oraz zakłady produkcyjne i fabryki wymagają szczególnej ochrony. Od 25 lat realizujemy kompleksowe usługi serwisowe systemów przeciwpożarowych na terenie Polski i za granicą. Serwisujemy zbiorniki, pompy ppoż. i wszystkie pozostałe urządzenia pochodzące z naszej dystrybucji. Serwisujemy również urządzenia innych producentów. Usuwamy wszelkie awarie, realizujemy usługi diagnostyczne oraz szkolenia. Modernizujemy istniejące systemy pod względem mechanicznym, hydraulicznym i elektronicznym.

Posiadamy mobilne ekipy serwisowe na terenie Polski, dysponujące profesjonalnym taborem aut wyposażonych we wszelki niezbędny sprzęt i aparaturę. Pracujemy przy użyciu narzędzi i sprzętu specjalistycznego, a nasi serwisanci są zawsze gotowi do natychmiastowego wyjazdu. Dzięki takiej organizacji pracy, możliwe jest błyskawiczne dotarcie do klienta, diagnoza problemu i jego szybkie usunięcie. Nasze ekipy regularnie przechodzą szkolenia specjalistyczne dotyczące oferowanych przez nas usług. Zawsze staramy się podnosić standardy naszej pracy i pod każdym względem spełniamy wszelkie normy związane z bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową.

Jeżeli szukasz serwisu dla istniejącego obiektu, nasz zespół jest zawsze do dyspozycji.

{

Serwis zbiorników ppoż.

usuwanie nieszczelności
wymiany membran EPDM lub PVC
modernizacja i rozbudowa
wymiany orurowania i armatury

Więcej…

{

Serwis pomp ppoż.

remonty silników
remonty pomp
naprawy kontrolerów ppoż.

Więcej…

{

Części zamienne

elektryczne
konstrukcyjne
akcesoria

Więcej…

Ochrona gwarancyjna

Gwarancja Miltom

Każdy istniejący stalowy zbiornik ppoż. lub instalację przeciwpożarową – zarówno zbudowaną przez nas, jak również innych producentów – możemy objąć naszą opieką gwarancyjną i serwisową. Realizujemy to poprzez zapewnienie klientom możliwości nabycia oferowanego przez nas pakietu ochrony gwarancyjnej. Podstawą wydania Państwu takiej gwarancji jest przeprowadzenie przez nas przed podpisaniem umowy, przeglądu technicznego zbiornika lub urządzenia. 

Gwarancja na wykonane instalacje

Każdy oferowany Państwu produkt objęty jest gwarancją. Rozbudowane pakiety gwarancyjne są potwierdzeniem naszej dbałości o prawidłowe wykonanie i funkcjonowanie naszych realizacji, ale również naszej polityki mającej na celu zapewnienie naszym klientom wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, związanego z zaufaniem do jakości naszych urządzeń i usług. Możemy zapewnić o ich niezawodności przez długie lata.

potrzebujesz wsparcia?

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Chcesz poznać szczegóły naszej oferty, chciałbyś poznać zakres wykonywanych przez nas prac naprawczych czy serwisowych?

Co znajdziesz w ofercie

Modernizacja zbiorników

Nie boimy się wyzwań, a nasze doświadczenie jest gwarantem jakości. Mamy na koncie setki ukończonych modernizacji zbiorników gromadzenia wody.

Usuwanie nieszczelności

Wycieki ze zbiornika, zawilgocony fundament, naprawa membran EPDM, PVC i innych. Szybko i profesjonalnie.

Naprawy elektro-mechaniczne

Znaczna część tych napraw to usuwanie awarii w zbiornikach starszego typu, zbudowanych przez często już nieistniejących producentów.

Wymiany EPDM, PVC

Membrana EPDM / PVC stanowi ważny element nowoczesnego zbiornika na wodę, dlatego przypadku jej znacznego zużycia możemy dokonać jej całkowitej wymiany.

Serwis pomp
i pompowni

Realizujemy naprawy zgodne z procedurami zalecanymi przez producenta, z użyciem części oryginalnych lub dopuszczonych zamienników podzespołów zestawu pompowego.

Diagnostyka pomp i pompowni

Wykonujemy badania i pomiary weryfikujące prawidłowe działanie urządzeń.

Sprzedaż elementów eksploatacyjnych

Prowadzimy sprzedaż elementów eksploatacyjnych, takich jak: grzałki, sondy, zawory, przepustnice, elementy konstrukcyjne oraz wiele innych.

Sprzedaż części zamiennych

Oferujemy oryginalne części, jak i materiały eksploatacyjne dla zestawów ppoż. Dysponujemy również wysokiej jakości zamiennikami.

Bezpieczeństwo

Normy
i standardy

  • PN-EN 12845 Stałe urządzenia gaśnicze
  • VdS-CEA 4001 Sprinkleranlagen. Planung und Einbau
  • NFPA 20 Standard for the Installation of Stationary Pumps for Fire Protection
  • NFPA 22 Water Tanks for Private Fire Protection
  • FM Data Sheets 3-2 Water Tanks for Fire Protection
  • CNBOP Krajowy certyfikat stałości właściwości użytkowych

FM Approvals

NFPA

VdS-CEA

CNBOP-PIB

Najczęściej zadawane pytania

Serwis

No

Dlaczego zbiornik cieknie?

Przecież nic z nim nie robiliśmy?

Niestety często się zdarza, że zbiorniki zostają pozostawione same sobie na wiele lat i dopiero wyciek lub inna awaria przyciąga uwagę zarządcy obiektu. Zbiorniki należy regularnie przeglądać i monitorować ich stan techniczny. To znacznie wydłuży czas ich eksploatacji.

Mycie zbiornika po 3 latach użytkowania.

Czy inspekcja dronem podwodnym DRON-VID może zastąpić pierwsze mycie zbiornika po 3 latach użytkowania?

Nie. Przegląd rozszerzony po 3 latach jest konieczny do przeprowadzenia czynności zgodnie z instrukcją i wytycznymi karty gwarancyjnej. Należy spuścić wodę i wyczyścić wnętrze zbiornika, a następne można wykonać inspekcje za pomocą DRON-VID. Czysty zbiornik to zbiornik szczelny i sprawny, a Państwa instalacja bezpieczna.

Przeszkolenie obsługi obiektu.

Czy jest możliwe przeszkolenie obsługi obiektu po ukończonym serwisie lub przeglądzie?

Oczywiście, służymy zawsze pomocą ponieważ lubimy dzielić się wiedzą i doświadczeniami z naszymi partnerami.

Gwarancja

no

Zbiorniki innych producentów.

Czy jeżeli posiadamy zbiornik innego producenta i nie odpowiada nam ich system gwarancyjny lub jeśli go nie posiadają czy Miltom może zostać gwarantem?

Istnieje taka możliwość. Przeprowadzimy inspekcję takiego zbiornika i zaoferujemy Państwu dogodne rozwiązanie.

Przeglądy i gwarancja

Czy przeglądy roczne, 3-letnie i 5-letnie, są wymagane do utrzymania ochrony gwarancyjnej?

Oczywiście tak. Udzielając gwarancji musimy być świadomi jak zbiornik jest użytkowany i w jakim jest stanie technicznym. Autoryzowany serwis Miltom jest do Państwa dyspozycji.

Przedłużenie gwarancji.

Czy po 5 latach, gwarancję można przedłużyć na kolejne lata?

Tak. Proszę się z nami skontaktować, a przedstawimy ofertę przeglądów pogwarancyjnych.