Zbiornik wody technologicznej
Elektrociepłownia

Zbiornik wody technologicznej wykonany na zamówienie elektrociepłowni w Pruszkowie. Inwestycja obejmowała wymianę starego zbiornika wody surowej na nową konstrukcję o pojemność użytkowej 300m3.

Opis projektu

W 2019 roku na zlecenie Elektrociepłowni Pruszków przeprowadziliśmy inwestycję polegającą na wymianie starego, wyeksploatowanego już zbiornika technologicznej wody surowej na nowy, nowoczesny zbiornik wody technologicznej, produkcji Miltom. Pojemność użytkowa zbiornika wynosi V = 300m3.

Na życzenie Inwestora zbiornik został przez nas specjalnie zaprojektowany i dostosowany do wymagających warunków wewnętrznych, stosowanego medium oraz środowiska zewnętrznego panującego na terenie Elektrociepłowni w Pruszkowie.

W projekcie zastosowane zostało niestandardowe rozwiązanie wejścia na dach zbiornika. Specyfika projektu wymagała wykonania schodów zbiegowych wokół instalacji, zapewniających wygodne i komfortowe dotarcie na dach zbiornika, upoważnionym pracownikom elektrociepłowni wraz z całym niezbędnym osprzętem potrzebnym do przeprowadzenia prac pomiarowych.  Spełnienie wszystkich wymogów jakościowych, norm bezpieczeństwa oraz dostosowanie konstrukcji do środowiska pracy, wymagało od nas nieszablonowego podejścia projektowego i zaangażowania zespołu. Projekt, choć trudny przyniósł nam wiele satysfakcji, a co najważniejsze – w pełni spełnił oczekiwania inwestora.

Kontakt

Andrzej Konieczny

Specjalista ds. zbiorników

+48 693 366 366

andrzej.konieczny@miltom.com.pl

Specyfikacja

  • Zbiornik na wodę technologiczną o pojemności V300 m3