+48 22 844 59 39 firm@miltom.com.pl

Zbiorniki na wodę gorącą

Zbiorniki na wodę gorącą to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu energetycznego. Jako jedni z nielicznych firm w Polsce, projektujemy i wykonujemy naziemne, stalowe, skręcane akumulatory ciepła które magazynują energię cieplną w postaci gorącej wody.

Zbiorniki na wodę gorącą

Zastosowanie

Miltom dostarcza zbiorniki do magazynowania wody gorącej, które służą jako akumulatory / bufory ciepła. Zbiorniki te stosuje się głownie w sadownictwie i ciepłownictwie, gdzie jest to konieczne z technicznego i ekonomicznego punktu widzenia.
Efektem zastosowania zbiorników na gorącą wodę są mniejsze koszty koszty eksploatacyjne wynikające z wysokiej sprawności pracy źródła ciepła. Zbiornik na wodę gorącą jest niezbędnym elementem nowoczesnej sieci ciepłowniczej w szklarniach i w sadownictwie. Jego eksploatacja podwyższa efektywność pracy sieci ciepłowniczej poprzez zmniejszenie czasu opóźnienia transportowego i strat ciepła w procesie dystrybucji. W naszych zbiornikach możemy magazynować wodę o temperaturze maksymalnej do 85 st.C.

Zbiorniki wody gorącej

Konstrukcja

Dzięki odpowiednio dobranej warstwie izolacyjnej fundamentu, dachu i płaszcza zbiornika, akumulator chroni przed utratą energii gromadząc ciepło, gdy zapotrzebowanie na nie jest mniejsze, a oddając gdy jego zużycie rośnie.

Grubość warstwy izolacyjnej zależna jest od wymagań klienta i parametrów zbiornika. Za szczelność naszych zbiorników odpowiedzialna jest membrana EPDM, która jest prefabrykowana przez producenta i dedykowana do zbiornika o określonym wymiarze. Zastosowanie membrany sprawia, że ściany nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą, co ma istotny wpływ na dłuższą żywotność zbiornika, w rezultacie stają się ważnym czynnikiem ekonomicznym.

zbiorniki na wodę gorącą

Zalety

Podczas realizacji kontraktu na budowę zbiornika wody gorącej, Miltom zapewnia projekt wykonawczy zbiornika do pozwolenia na budowę oraz dokumentację wykonawczą i powykonawczą zbiornika opracowaną przez uprawnionego projektanta.

{

Oszczędność

zmniejszenie kosztów energii, obsługi
{

Ekologia

ograniczenie emisji szkodliwych substancji
{

Ekonomika

niskie zużycie spalanego w kotłach paliwa
{

Dotacje

możliwość dotowania z Unii Europejskiej
 • Sadownictwo 100% 100%
 • Szklarnie 100% 100%
 • Kotłownie 100% 100%
 • Gospodarstwa rolne 100% 100%
Serwis zbiornika na wodę gorącą

Serwis

Firma specjalizuje się w serwisach zbiorników wykonując:

 • przeglądy
 • inspekcje
 • czyszczenia wnętrza
 • wymiany izolacji, membran, dachów zbiorników
 • naprawy systemów monitorowania
 • pracy grzałek i poziomów wody
 • rozbudowy (powiększenia)
 • zmiany lokalizacji

potrzebujesz wsparcia?

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Chcesz poznać szczegóły naszej oferty, chciałbyś poznać zakres wykonywanych przez nas prac naprawczych czy serwisowych?

Ochrona gwarancyjna

Gwarancja Miltom

Każdy istniejący stalowy zbiornik ppoż. lub instalację przeciwpożarową - zarówno zbudowaną przez nas, jak również innych producentów - możemy objąć naszą opieką gwarancyjną i serwisową. Realizujemy to poprzez zapewnienie klientom możliwości nabycia oferowanego przez nas pakietu ochrony gwarancyjnej. Podstawą wydania Państwu takiej gwarancji jest przeprowadzenie przez nas przed podpisaniem umowy, przeglądu technicznego zbiornika lub urządzenia. 

Gwarancja na wykonane instalacje

Każdy oferowany Państwu produkt objęty jest gwarancją. Rozbudowane pakiety gwarancyjne są potwierdzeniem naszej dbałości o prawidłowe wykonanie i funkcjonowanie naszych realizacji, ale również naszej polityki mającej na celu zapewnienie naszym klientom wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, związanego z zaufaniem do jakości naszych urządzeń i usług. Możemy zapewnić o ich niezawodności przez długie lata.

Kontakt

Miltom Sp. z o.o.

Jedyna firma w Polsce z takim doświadczeniem w branży. W budowie zbiorników nie mamy sobie równych, bo naszą firmę tworzy zespół ludzi, którzy dzięki doświadczeniu i fachowości, doskonale wiedzą co robią. Naszą misją jest być aktywnym i konstruktywnym doradcą, zaangażowanym w długofalowy sukces naszych Klientów.

Adres

02-830 Warszawa, ul. Mazura 18A
Tel./fax +48 22 844-59-39,
Tel./fax +48 22 854-01-08
Regon: 141661666
NIP: 5213625525
KRS: 0000317566
e-mail: firm@miltom.com.pl

Napisz do nas

Zgoda